Centrum Kształcenia Języka Migowego

Łódzkie Centrum Kształcenia Języka Migowego jest placówką kształcenia w formach pozaszkolnych osób z uszkodzonym słuchem, oraz osób związanych rodzinnie, zawodowo lub społecznie ze środowiskiem osób niesłyszących.

Osobami współtworzącymi i współrealizującymi strategie rozwoju Centrum, opracowującymi programy do szkoleń, przygotowującymi nowe wydawnictwa dotyczące środowiska osób niesłyszących i języka Głuchych oraz promującymi działalności CKJM w środkach masowego przekazu są nativ-signers - głusi lektorzy współpracujący na stałe z CKJM.

Nadzór merytoryczny nad działalnością Centrum sprawuje dyrektor CKJM Marta Krynicka.

W ciągu ostatniej dekady Centrum zorganizowało ponad 300 szkoleń dotyczących języka migowego. Większość uczestników kursów to przedstawiciele administracji publicznej, służb medycznych, nauczyciele, studenci  różnych kierunków i wolontariusze. W ostatnim tylko roku udało nam się przeszkolić ponad 150 osób, które w większości otrzymały zaświadczenie ukończenia szkolenia z wynikiem bardzo dobrym.

CKJM zorganizowało również warsztaty z języka migowego na Uniwersytecie Łódzkim oraz warsztaty dla nauczycieli w Publicznym Gimnazjum w Bełchatowie, warsztaty z języka migowego oraz wiele szkoleń dla administracji publicznej min. Urzędu Miasta Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Powiatowego Urzędu Pracy w Brzezinach, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi i wielu innych przedstawicieli różnych placówek administracji publicznej.

W ramach oferty Centrum promowana jest Kultura Głuchych i Polski Język Migowy.

Staramy się przeprowadzać też spotkania z młodzieżą szkolną w Liceach i Gimnazjach Integracyjnych na temat środowiska osób niesłyszących, sposobu ich komunikacji, Kultury Głuchych. Łódzkie Centrum również nadzoruje prace na tłumaczeniem aktualności na stronie Urzędu Miasta Łodzi, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, w Łódzkich Wiadomościach Dnia i wielu innych spotkania, konferencjach, debatach.

Zapraszamy na kursy Polskiego Języka Migowego - tutaj.

Kontakt do Centrum Kształcenia Języka Migowego

  • Marta Krynicka, Dyrektor Centrum Kształcenia Języka Migowego,

784 020 525
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.